Harry Potter Frpg

HomeKeresésTaglistaCsoportokRegisztrációBelépés

Share | 

Hermione Granger

Go down 
SzerzőÜzenet
Teszlek Süveg
Admin

: :

TémanyitásTárgy: Hermione Granger   Vas. Jún. 24, 2018 12:24 pm

Hermione Granger

Név: Hermione Jane Granger
Becenév: Hermione, Sárvérű, Herm, Granger
Életkor: 18 év
Születési hely, idő: London, Anglia, 1979. szeptember 19.
Származás: mugli születésű
Iskola: Roxfort Boszorkány és Varázslóképző Iskola, Hetedéves (végzős)
Foglalkozás: diák (Griffendél)

Család:
Anya: Jane Granger /mugli/élő
Apa: Tom Granger /mugli/élő
Mindketten fogorvosok, Hermione törölte magát az emlékeikből, hogy megvédje őket Voldemorttól és a halálfalóitól.
Testvérek: nincs
Háziállat: Csámpás, a macskája

Mumus: McGalagony azt mondja, hogy mindenből megbukott.
Edevis tükre: Hermione a triót látja élve és sértetlenül, és azt, hogy Voldemortnak vége.
Amortentia: frissen nyírt fű, egy tekercs új pergamen és Ron hajának illata.
Pálca: égerfa, Sárkány-szívizomhúr, 12 hüvelyk
Patrónus: vidra
Személyes tárgy: időnyerő

Tulajdonságok: Barna, hullámos hajú, barna szemű, átlagos alkatú lány.
Leleményes, találékony elszánt, megfontolt. Ragaszkodik az elveihez. Roppant okos, lexikai és gyakorlati tudása is hatalmas. Páratlan a logikája és az észjárása. Szorgalmas, hisz igyekszik nyaranta a következő évi anyagot betanulni. Könyvmolynak is tartják, de ennek hála korának egyik legkiválóbb boszorkánya, ha nem a legjobb.

Karaktered élete:
Részletes leírást ezen a Wikipedia oldalon találsz róla.

A hozzászólást Teszlek Süveg összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd Aug. 07, 2018 7:32 am-kor.
Vissza az elejére Go down
Felhasználó profiljának megtekintése http://avadakedavra.hungarianforum.com
Hermione Granger
Prefektus (Griffendél)

TémanyitásTárgy: Re: Hermione Granger   Hétf. Jún. 25, 2018 4:20 pm

A Daily Prophet címlapját bámultam, ami előttem hevert, az ágyamon. Nem volt nagy szoba, de szép volt, hisz a szüleim jól szituált, neves, elismert fogorvosok. Annyira szomorú voltam, ahogy végigszaladt a szemem a címeken. „Pánikot keltett a sötét jegy” „Terjed az erőszak” „Lemészároltak egy mugli családot”
És itt volt az a pont, ahol ledobtam az újságot vissza oda, ahol volt. A szüleimre gondoltam, akik, mintha megérezték volna, hogy most mindennél jobban vágyom a családi idillre.
-Hermione! Gyere uzsonnázni! –hallatszott fel anyukám édes, csilingelő hangja az emeltre. Sosem szerettem különösebben a nevemet, most mégis… olyan szépnek hangzott a szájából, mint soha eddig. Tudtam, mit kell majd tennem azért, hogy megvédjem őket… bármi áron.
-Egy pillanat anya! –kiáltottam le neki erőtlenül, igyekezve leplezni a szomorúságomat.
Egy ideig csak némán álltam a szobámban, magam elé bámulva, a könnyeimmel küszködve. Gyönyörű, mégis félelemmel és fájdalommal teli volt ez a nyár. Számítottam rá, hogy egyszer bajt hoz rájuk az, hogy a lányuk ’sárvérű.’ Éreztem, hogy én okozom majd nekik a legnagyobb kihívást. De… szerettem volna, ha nem így alakult volna. Olyan boldogok és büszkék voltak. De az már a múlt.
Végül nagy nehezen levánszorogtam a szobámból és megálltam a szüleim háta mögött, akik épp a kanapén ültek és beszélgettek, egy-egy csésze tea mellett. Némi habozás után végül felemeltem a pálcámat, egyenesen rájuk szegezve azt. Néhány nagy levegőt kellett vennem, hogy el ne bőgjem magam, ami nem volt egyszerű. A szívem és a torkom összeszorult, az agyam majd’ felrobbant a helyzet súlya miatt.
-Exmemoriam! –suttogtam bele végül a csendbe, mire a pálcám vége felizzott, elvéve a szüleim összes emlékét, kitörölve engem a világukból. A képek, amelyek a lakásunkat díszítették, engedelmeskedtek a varázslatomnak. Az arcom, a mosolyom, a gyerekkorom halványodni kezdett, majd végül teljesen eltűnt a képekről. Többé már nem mosolygott vissza rám a kedves, bájos, ártatlan kislány az anyukája mellől az etetőszékből vagy a szülei közt a születésnapi tortája mögül. Már nem voltam más, csak egy elmúlt, sosem volt látomás, aki a saját szülei emlékéből veszett el.
Többé nem maradt otthonom, családom… a mugli életemnek vége lett és tudtam, hogy talán sosem kaphatom majd vissza.
Egy ideig még csendben álltam, majd kisétáltam az ajtón, egyetlen egy, megbűvölt táskával a kezemben, miközben végre utat adhattam a könnyeimnek.
Kérlek… akárki is legyél, aki majd tudomást szerez erről… erősítsd meg a hitemet… ez volt az egyetlen megoldás, nem igaz?

Felhasználó profiljának megtekintése
Teszlek Süveg
Admin

TémanyitásTárgy: Re: Hermione Granger   Hétf. Jún. 25, 2018 4:26 pm

ELFOGADVA
Házad a Griffendél!
Felhasználó profiljának megtekintése http://avadakedavra.hungarianforum.com
Ajánlott tartalom

TémanyitásTárgy: Re: Hermione Granger