harry potter frpg

HomeKeresésTaglistaCsoportokRegisztrációBelépés

Share | 

Sirius Black

Go down 
SzerzőÜzenet
Teszlek Süveg
Admin

: :

TémanyitásTárgy: Sirius Black   Vas. Jún. 24, 2018 2:40 pm

Sirius Black

Név: Sirius Orion Black
Becenév: Sirius, Tapmancs, Korcs, Kutya, Dög, Bolhazsák, Szipák
Életkor: 39 év
Születési hely, idő: Anglia, 1959. november 3.
Származás: aranyvérű, animágus (kutya)
Iskola: Roxfort Boszorkány és Varázslóképző Iskola (Griffendéles volt)
Foglalkozás: jelenleg munkanélküli, 12 évig raboskodott az Azkabánban, majd meghalt.

Család:
Anya: Walburga Black /aranyvérű/halott
Apa: Orion Black /aranyvérű/halott
Testvérek: Regulus A. Black /aranyvérű/halott
Unokatestvérek:
Bellatrix Lestrange /aranyvérű/halott
Andromeda Tonks /aranyvérű/halott
Narcissa Malfoy /aranyvérű/halott
Háziállat: saját maga

Mumus: Dementorcsók
Edevis tükre: szabad élet
Amortentia: lángnyelv whisky, sistergő forró bacon, zápor áztatta kukoricatábla és Lara Hewitt illata
Pálca: 14 hüvelyk nád pálca, sárkányszívizomhúr, hasonló jelek vannak belevésve, mint amik Sirius testét is borítják
Patrónus: kutya
Személyes tárgy: nem jellemző rá a szentimentalizmus.

Tulajdonságok: Sötétbarnás, fekete hosszú haj, szürke szem. Szakállat, bajuszt visel. Ismertetőjegyei közé tartoznak a tetoválásai, és az idejétmúlt ruhái.
Akármin ment keresztül, mindig képes talpra állni, újult erővel belevágni a dolgokba. Bátor, vakmerő, segítőkész, önfeláldozó, nagyszájú, sokszor kissé flegma és öntelt.

Karaktered élete:
Részletes leírást ezen a Wikipedia oldalon találsz róla.

Életben maradása:
Sirius Black-et unokatestvére, Bellatrix Lestrange ölte meg, mikor kimondta rá a halálos átkot. A Minisztériumban található rejtélyes kapu (nevezték már fátyolnak, lepelnek) magába szippantotta, így végül a látszat ellenére, mégsem talált célba Bellatrix átka. A kapu ismeretlen helyen dobta ki Siriust, akinek nem kevés idejébe került, hogy visszataláljon. A lélekkapun való transzportálás legyengítette, így esélye sem volt a hoppanálásra. Az út nagy részét kutya alakjában tette meg.

A hozzászólást Teszlek Süveg összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. Aug. 10, 2018 4:26 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Felhasználó profiljának megtekintése http://avadakedavra.hungarianforum.com
Sirius Black
Animágus

TémanyitásTárgy: Re: Sirius Black   Hétf. Jún. 25, 2018 3:44 pm

Hatalmas lendülettel trappoltam felfelé a lépcsőn a találka helyszínére, amit James-szel és Remus-szal beszéltünk meg. Már előre felpakoltam a széles vigyort a képemre, ahogy magam elé képzeltem, mit fognak majd szólni, ha elmondom nekik, mit találtam Roxmortsban. Szerencsére az, hogy kijártuk a Roxfortot, nem jelentette a barátságunk végét. Örök volt és igaz. Gyakran összejöttünk így mi hárman, szerencsére kihagyva Peter-t a buliból. Nem volt különösebben bajom vele, a barátunk volt, a Tekergők közé tartozott, de valahogy mindig furcsa érzésem volt vele kapcsolatban. Mintha sosem tartozott volna igazán közénk, és nem azért, mert rettenetesen patkány képű volt, nem csak Féregfarkként. Lily pedig akármilyen belevaló lány volt, jobb ha kimaradt ezekből az összejövetelekből. A végén talán még James rosszul jött volna ki a dologból, ha Lily rájön, mekkora egy címeres ökörhöz ment hozzá. Persze kizárólag jó értelemben!
Felfelé haladva, aztán lassítottam a lépteimen, amikor meghallottam, hogy ezek ketten igen erősen magyaráznak valamit. A végét viszont már kristálytisztán hallottam.
-Jobb, ha nem mondjuk el neki. -hallatszott Lupin hangja, ami most egyáltalán nem a megszokott higgadtságot tükrözte.
-Inkább tőlünk hallja, mint mástól. Előbb utóbb, úgyis megtudná. -vágta rá James gondolkodás nélkül.
-Mit tudnék meg? -néztem végig rajtuk, becsukva magam mögött az ajtót, majd nekivetettem a hátamat. Végül a tekintetem James-en állapodott meg, hisz ő volt az, aki az előbbiek alapján hajlandóságot mutatott arra, hogy beszéljen.
-Elárult minket! -kezdett is bele a közepébe, tényleg nem kellett győzködni. Remus arcán látszott, hogy megint azt gondolja, James szeret teátrális enni.
-Akkor halljuk a te verziódat! -böktem felé a fejemmel.
-Nincs olyan, hogy én verzióm, ezt nem igazán lehet szépítve tálalni. Csak... túlzásnak érzem az árulás szót rá. -komolyan egyre jobban kezdtek felhúzni a ködösítéseikkel.
-Én nem az árulást érzem túlzásnak, hanem a minket szót. Pontosabban az egész varázsló társadalmat. -elég felháborodottnak és hajthatatlannak tűnt.
-Talán, ha elárulnátok végre, hogy miről zagyváltok itt, magam is eldönthetném! -emeltem fel a hangom most már kissé türelmetlenül. Egy pillanatra összenéztek, amit végtelennek tűnő hallgatás követett.
-Lara csatlakozott a halálfalókhoz, Sirius. -bökte ki végül Holdsáp. Csak néztem rá értetlenül, majd talán reménykedve, hogy ez valami tévedés. Lara volt az, akit a Teszlek Süveg tévedésből dobott a Mardekáros mocskok közé, a lelke mélyén Griffendéles volt. Hogy lenne belőle mégis halálfaló és Tudjukki követője?
-Pipogyusz cimborája szervezte be. Azt mondják. -tette hozzá James, nyilván nem hagyhatta ki ezt az információt. Neki fontos volt, nekem annyira nem. Min változtatott? Olyan mindegy, hogy...
-Az lehetetlen... -és mégis igaz volt, igazabb, mint bármi.

Felhasználó profiljának megtekintése
Teszlek Süveg
Admin

TémanyitásTárgy: Re: Sirius Black   Hétf. Jún. 25, 2018 3:50 pm

ELFOGADVA
köszöntelek a Varázslók között
Felhasználó profiljának megtekintése http://avadakedavra.hungarianforum.com
Ajánlott tartalom

TémanyitásTárgy: Re: Sirius Black